Zaregistrovat firmu zdarma Přihlášení

Průzkum Službomat.cz na téma:
“Změna algoritmu v Google vyhledávači“

Abychom Vám připomněli téma našeho průzkumu, v krátkosti Vám níže představíme, proč jsme se rozhodli průzkum na toto téma uskutečnit. Na jaře letošního roku Google změnil algoritmus vyhledávání přes mobilní zařízení a v současné době dává přednost webovým stránkách, které jsou optimalizované právě pro mobilní zařízení. Tento trend se týká nejen celého světa, ale také České republiky. Tudíž jsme se v létě rozhodli provést průzkum mezi českými firmami a zjistit, jak jsou na tuto změnu čeští podnikatelé připraveni. Pomocí rozeslaných dotazníků jsme oslovili firmy a živnostníky, kteří jsou v naší databázi.

Zjistili jsme, že většina z podnikatelů (85,5%) má své webové stránky. Z průzkumu vyplývá, že více jak 70% z nich má již svůj web optimalizovaný pro vyhledávání na mobilních zařízeních a zbylých 30% web optimalizovaný nemá. Z této hodnoty se zhruba 17% podnikatelů nechystá svůj web ani do budoucna optimalizovat, na rozdíl od zbylých 83%, kteří optimalizaci plánují. Dále jsme zjišťovali, zda podnikatelé s již optimalizovaným webem mají responzivní design nebo aplikaci. Výsledek byl takový: 67% má, 27% nemá a 6% neví.

Poslední zajímavou informací, kterou jsme od firem s vlastním webem zjistili, bylo, že zatím nezaznamenali (29%) nebo o tom dokonce ani neví (71%), že by jim od jara, kdy se tato zásadní změna v Google stala, poklesla návštěvnost jejich webu. To znamená jediné, většina českých firem nemá přehled o návštěvnosti svých webových stránek nebo návštěvnost pravidelně nevyhodnocuje.

Výsledek našeho průzkumu si můžete také prohlédnout v této grafické vizualizaci:

Průzkum Službomat.cz na téma: “Změna algoritmu v Google vyhledávači“

© Službomat.cz, s.r.o. | jooble.org